Yazılar

Led Aydınlatma Şerit Çubuk Led

Posted by can 26/11/2017 0 Yorumlar

Armatür iç ve dış mekânlarda doğrusal aydınlatmalarda birçok aydınlatma sorununa ideal çözümler sunar. Standart olarak 20 cm ve katlarında 200 cm'ye kadar üretilir. Birleştirilerek ek yeri belli olmadan istenildiği kadar uzatılabilir. Yan yana kullanılarak doğrusal bir aydınlatma sağlanır. Bu ürün RGB ve tek renk olarak üretilir. Alüminyum profil içine yerleştirilerek kullanılır. Dış mekânlarda PMMA (Polikarbon) malzeme ile kapatılarak IP65 standardı kazandırılarak kullanılır. Düşük enerji tüketimi ve çok uzun lamba ömrü sayesinde son derece kullanışlıdır. Ayrıca yüksek renk sıcaklığı ve renk değiştirme olanaklarıyla son derece estetik aydınlatma sağlanır.

Armatür 20 cm ve katlarında 200 cm ye kadar standart olarak üretilebilmektedir. Armatürün boyutları 200x16,7x18,52 mm'dir. Ancak her 20 cm de kesilebilir.     

LED Yoğunluğu & Güç Tüketimi
Bu armatür aydınlatma seviyesine göre 20 cm de 6 (2,4 W/m), 12 (4,8 W/m) veya 18 (7,2 W/m) LED yoğunluk seçenekleriyle üretilmektedir. Renk değiştiren LED Line'larda ise sadece 18 LED seçeneği bulunmaktadır.
2 LED cinsi ile üretilir. 20 mA ya da 175 mA akım çeken LED'lerde söz konusu yoğunluklarda bir farklılık yoktur. Fakat P9 LED'ler de her bir LED 0,7 W güç tüketir ve en sık 20 cm'de 6 PowerLED kullanılabilir.

5 mm LED
24° açılı Kırmızı, Mavi, Yeşil, Amber, Beyaz, 60° açılı Sıcak Beyaz olarak kullanılır. 20 mA akım ve 24 V DC de çalışacak şekilde dizilmişlerdir. Sıklıkla gölge aydınlatma olarak kullanılır.

Oval LED
Yatay açıları 100° ve dikey açıları 70°dir. Kırmızı, Mavi veya Yeşil renk senekleri vardır. 20 mA akım ve 24 V DC de çalışacak şekilde dizilmişlerdir. Gölge aydınlatmalarda sabit veya renk değiştiren aydınlatma olarak kullanılır. Renk karışım oranları daha iyidir.

Drum LED
120° açılı soğuk beyaz olarak kullanılır. Gölge aydınlatmalarda ve vitrin aydınlatmalarda kullanılır. 20 mA akım ve 24 V DC de çalışacak şekilde dizilmişlerdir. Diğer 20 mA'lik LED'lere göre çok güçlü ışık şiddeti vardır. Kısa mesafeli atımlarda daha homojen aydınlatma sağlanır.

Top LED
120° açılı Kırmızı Yeşil Mavi Amber Beyaz ve Sıcak Beyaz olarak kullanılır. 20 mA akım ve 24 V DC de çalışacak şekilde dizilmişlerdir. SMD dizgi makinelerinde el değmeden otomatik olarak dizilirler. Gölge aydınlatmalarda sabit veya renk değiştiren aydınlatma olarak kullanılır. Işık şiddeti açısından dolayı daha düşüktür. Renk karışım oranları daha iyidir.

P9 PowerLED
Ürün bir PowerLED'dir. 120° açılı Beyaz ve Soğuk Beyaz 175 mA'lik çok üstün aydınlatma seviyesine sahip benzersiz bir üründür. SMD dizgi makinelerinde el değmeden otomatik olarak dizilirler. Floresan lambalar kadar ışık şiddeti vardır. Birçok uygulamada direk ve endirekt aydınlatmada Floresan lambanın yerini alabilecek kapasitededir.