Yazılar

Led Aydınlatmanın Avantajları Nelerdir ?

Posted by can 26/11/2017 0 Yorumlar

LED ışığı hiç vakit kaybetmeden tam parlaklığa ulaşır

Floresan ışıklar ilk çalıştığında sönük olurlar ve belli bir süreden sonra parlaklaşırlar. Ortam sıcaklığına ve lambanın devrine bağlı olarak bu tür ışıkların ısınması zaman alabilir. Eğer ortam soğuksa floresan lambaların çalışmaması bile söz konusu olabilir. Buna karşın LED ışıkları her zaman tam parlaklık kapasitesiyle çalışır.

LED aydınlatma cıva içermez

Floresan lambaların içerisinde cıva bulunur ve bu tür atıklar çevre açısından oldukça zararlıdır. LED ışıkları ise cıva ya da diğer zararlı maddeler içermez.

LED ışıkları, ultraviyole ışınlar üretmez

LED ışıkları, zararlı ultraviyole ışınları yaymaz bu nedenle hassas malzemelerin erimesine ya da zayıflamasına sebep olmaz. Floresan ve halojen ışıklar zamanla hasara yol açabilirler.

LED ışıkları, lamba değişimini azaltır

LED lambaları 30.000 saat ve daha fazla süreyle çalışabilir. Bir LED lambası 30 saydam lambayı ya da 6 yoğun floresan lambasından daha dayanıklıdır. Günde 8 saat çalışan bir LED lambası 10 yıl ya da daha fazla dayanabilir.

LED lambaları sarsıntı ve saydam lambalara zarar veren yüksek sıcaklık değişikliklerine karşı daha az duyarlıdır. Ayrıca floresan lambaların aksine LED lambaları sık sık kapatıp açma karşısında zarar görmez.

LED aydınlatma güvenlik ve emniyeti artırır

LED ışıklarının ısınması için beklemek zorunda değilsiniz, en soğuk havalarda bile LED ışıkları anında yüksek parlaklıkla çalışır.

LED ışıkları daha güvenlidir